Informace o chovu prasat

Polsko žaluje unii kvůli IPPC  (Týden 3)
Omezování emisí je celosvětově významným tématem. Má své nadšené příznivce i zaryté odpůrce. Nyní se boj obou těchto částí přenese před Evropský soudní dvůr. Polsko kritizuje Evropskou komisi za přijetí prováděcího rozhodnutí stanovujícího závěry o tzv. nejlepších dostupných technikách, a především zpřísnění limitů emisí. Polská vláda tvrdí, že při přijímání prováděcího rozhodnutí došlo k závažným věcným i procesním pochybením.
Číst dál ...

Odvody do společné kasy se vyplácejí  (Týden 3)
Z každých utržených 100 dolarů odvádí v rámci programu "Pork Checkoff" chovatelé ve Spojených státech 40 centů. Ty jsou určeny na celou řadu činností prospěšných všem chovatelům - propagaci vepřového masa, výzkum a vývoj, vzdělávání či podporu exportu. Systém je založen na povinném odvodu, jež je uložen producentům jatečných prasat a jejich dovozcům. O využití prostředků fondu rozhodují zástupci chovatelů volení do výboru pro chov prasat (NPB).
Číst dál ...

Prioritou nového ministra je silný rozpočet  (Týden 2)
Za svůj hlavní úkol považuje ministr zemědělství Jiří Milek vyjednat nový rámec evropské zemědělské politiky se silným rozpočtem, důrazem na udržitelnost a konkurenceschopnost, s úzkým propojením na vědu a výzkum, důrazem na inovace a precizní zemědělství, ale i udržením sociálního aspektu. Zasadit se chce také o to, aby nová dotační pravidla Evropské unie respektovala pozici českého zemědělství v EU.
Číst dál ...

Mor prošel přes ohradníky  (Týden 2)
Státní veterinární správa eviduje první případy potvrzené nákazy africkým morem prasat v oblasti vně ohradníků v červené zóně zamořené oblasti na Zlínsku. Vyšetření nejprve 29. 12. 2017 potvrdilo nákazu u šesti kusů divokých prasat různých věkových kategorií a pohlaví nalezených v katastrálním území Lípa a 3. ledna také u lončáka nalezeného v katastrálním území Kudlov. Nalezené uhynulé kusy se nacházely zhruba 1,5 až 2,5 kilometrů za ohradníky, stále však v rámci červené zóny zamořené oblasti.
Číst dál ...

Povinné sledování informací o porážkách pomáhá trhu  (Týden 51)
Spojené státy jsou často dávány za vzor otevřenosti trhu. Mnozí si pod tím představují, absenci jakýchkoli pravidel. Pravda je však často překvapivá. Tržně orientovaný přístup znamená, že všichni účastníci obchodu mají dostatek informací pro korektní rozhodování. USDA (Federální ministerstvo zemědělství USA) zpracovává celou řadu velmi rychlých a přesných informací o obchodování s jednotlivými komoditami, které chovatelé berou jako nezbytnou pomůcku při prodeji svých produktů.
Číst dál ...

Načti další zprávy