Informace o chovu prasat

Sklizeň obilovin byla nižší  (Týden 42)
Český statistický úřad letos postupně redukoval odhady sklizní. Zatímco červnový odhad předpokládal pokles o 10,1%, červencový o 13,2% a konečný výsledek ukazuje, že bylo sklizeno o 15,2% obilovin méně. Podle statistiků je za meziročním poklesem o více než 1,3 milionu tun snížení hektarového výnosu o 15% - osevní plocha se totiž téměř nezměnila. Protože byl loňský rok rekordní, nebylo by srovnání jen s ním korektní. Celková sklizeň je však nižší i proti průměru za poslední pět i deset let.
Číst dál ...

V červené zóně se loví jen zdravá zvířata  (Týden 42)
Odstřel divočáků v tzv. červené zóně oblasti zamořené AMP pokračuje. Jeho rychlost je však omezena tak, aby nedošlo k rozplašení černé zvěře. Doposud tak bylo uloveno 66 divokých prasat a odchyceno bylo 26 kusů. Všechna zastřelená prasata byla prostá viru a kromě jednoho i všechna odchycená zvířata. Znamená to, že ani v nejrizikovější oblasti není mezi živou populací divočáků virus příliš rozšířen.
Číst dál ...

ČZU spolu s technologickou platformou pro zemědělství připravují seminář  (Týden 41)
Česká zemědělská univerzita zve chovatele prasat na seminář o problematice ekonomiky chovu, který se koná na ČZU v Praze ve spolupráci s Českou technologickou platformou pro zemědělství.
Číst dál ...

Tři Věžičky se stěhují  (Týden 41)
Konference, která byla každoročně pořádaná Svazem chovatelů prasat v hotelu Tři Věžičky se v letošním roce z technických důvodů stěhuje na nové místo. Bude se konat v Hotelu Akademie Naháč 8. listopadu 2017. Tak jako obvykle však připravujeme program, který zaujme širokou chovatelskou veřejnost.
Číst dál ...

Vir moru stále koluje v populaci divočáků  (Týden 40)
Dva týdny se v oblasti ohraničené pachovými a elektrickými ohradníky loví černá zvěř a zároveň jsou používána odchytová zařízení. Za tu dobu bylo zastřeleno 18 divokých prasat a odchyceno 11 kusů. Až doposud byla všechna tato zvířata prostá afrického moru prasat. Až ve středu byl potvrzen první záchyt viru u zvířete uloveného do odchytového zařízení. Do té doby pocházely všechny pozitivní výsledky (105 kusů) výhradně od zvířat uhynulých.
Číst dál ...

Načti další zprávy