Informace o chovu prasat

Školení pro chovatele  (Týden 44)
Již více než rok platí novela veterinárního zákona, která umožňuje chovatelům provádět některé drobné zákroky. Až dosud však byla její ustanovení pouze na papíře a v reálném životě neměl nikdo legální možnost ji naplňovat. Provádění některých veterinárních zákonů totiž podmiňovalo školení, které je zakotveno ve vyhlášce.
Číst dál ...

Počet volných míst se snižuje  (Týden 43)
Již za deset dní (7. listopadu) se bude konat v hotelu Akademie Naháč tradiční konference pořádaná Svazem chovatelů prasat. Vzhledem k omezené kapacitě sálu upozorňujeme, že se případní zájemci musí registrovat prostřednictvím on-line formuláře http://www.schpcm.cz.... Bez toho nebude vstup na konferenci možný a počet volných míst se snižuje.
Číst dál ...

Evropa proti antibiotikům  (Týden 43)
Podle posledních odhadů je 73% z celkového objemu použitých antibiotik užito v zemědělství. To je zřejmě hlavní důvod, proč je chov hospodářských zvířat často obviňován, že způsobuje zvyšování rezistencí některých mikroorganismů.
Číst dál ...

Konference Chov prasat 2019 se blíží  (Týden 42)
Již za dva týdny se bude konat v hotelu Akademie Naháč tradiční konference pořádaná Svazem chovatelů prasat. V letošním roce se podařilo obohatit program hned o dva zahraniční přednášející, kteří se budou zabývat jak trhem s vepřovým masem, tak i chovatelsky zajímavým tématem odstavu selat bez použití zinku.
Číst dál ...

Zákaz kastrace straší německé chovatele prasat  (Týden 42)
Již jen dva a půl měsíce chybí do okamžiku, kdy u našich sousedů vstoupí v platnost zákon zakazující chirurgickou kastraci bez anestezie.Zákaz se navíc vztahuje i na případy, kdy by chtěl chovatel použít pouze lokální anestezii. Alternativ tak nezbývá mnoho - inhalační uspávací přístroje, imunokastrace a výkrm kanečků.
Číst dál ...

Načti další zprávy