Informace o chovu prasat

Evidence antibiotik bude povinná  (Týden 25)
Boj proti rezistenci některých mikroorganismů vůči antibiotikům je v poslední době velkým tématem. Celá Evropa se snaží snížit jejich spotřebu a v mnoha zemích se to daří. Dánsko či Německo jsou z tohoto pohledu velmi známé. I Česká republika se ale může pochlubit dobrým výsledkem. Mezi lety 2010 a 2016 dokázala snížit objem antibiotik užívaných u hospodářských zvířat o 35%.
Číst dál ...

Stavy prasat odrážejí ekonomickou situaci  (Týden 25)
Podle posledního šetření Českého statistického úřadu jsou stavy prasat mírně vyšší, než v dubnu loňského roku a zvýšily se dokonce i od posledního šetření na konci roku 2017. Zdá se to být zvláštní, protože ekonomika chovu prasat byla v posledních dvanácti měsících velmi špatná. Detailnější pohled na statistiku ale ukazuje, že vývoj odpovídá tomu, co bychom očekávali.
Číst dál ...

Pozvánka na valnou hromadu  (Týden 23)
Svaz chovatelů prasat zve všechny své členy na Valnou hromadu, která se bude konat 13.6.2018 od 10:00 v kavárně kulturního domu ve Větrném Jeníkově. Vedle běžného programu zahrnujícího shrnutí prací Svazu v uplynulém období, plánu na příštích 12 měsíců či schvalování finančních otázek, vystoupí na Valné hromadě hosté z Ministerstva zemědělství a Státní veterinární správy.
Číst dál ...

Dánský parlament schválil pohraniční plot proti divočákům  (Týden 23)
Poslanci dánského parlamentu v pondělí schválili výstavbu 68 kilometrů dlouhého plotu na hranici s Německem, který má zajistit, aby se do Dánska nedostali divočáci nakažení africkým morem prasat. Choroba byla nedávno zaznamenána například mezi divokými prasaty v pobaltských zemích či v Polsku. Kodaň se obává, že by prasečí mor mohl ohrozit významný dánský masný průmysl.
Číst dál ...

Evropa znovu uvažuje o plotu proti AMP  (Týden 21)
Myšlenka bránit se proti moru pomocí plotu se objevovala i v minulosti poměrně často. Jednalo se o oplocení celé východní hranice EU nebo okolo ohnisek nebo naposledy na hranicích některých západních zemí (Dánsko Německo). Nyní Evropská agentura pro bezpečnost potravin znovu zvažuje realizaci tohoto opatření na hranicích Polska, které požaduje právě polská strana.
Číst dál ...

Načti další zprávy