Informace o chovu prasat

Co přinesl EuroTier?  (Týden 48)
Jednou za dva roky se otevírají brány výstaviště v Hannoveru, aby přivítaly návštěvníky na největší mezinárodní přehlídce EuroTier. Více než 2500 vystavujících firem ze 63 zemí světa představilo asi vše, co má v chovu hospodářských zvířat alespoň nějaký význam. EuroTier obvykle ukazuje směr dalšího vývoje a představují se na něm nejžhavější novinky. Co je tedy možno odvodit z exponátů předvedených na výstavě a z tradičních cen za inovace?
Číst dál ...

Holandsko přijde o část chovatelů prasat  (Týden 48)
Nizozemí je jednou z velmocí ve světě chovu prasat - přinejmenším pokud vezmeme v úvahu jeho velikost. Právě v hustotě chovů prasat ale tkví největší nebezpečí pro chovatele samotné. Zatížení půdy, které je přibližně 15 krát větší než u nás (239 prasat/km) s sebou nese i omezení z pohledu životního prostředí a emisí. Výrazně se zpřísňují také pravidla welfare.
Číst dál ...

Školení pro chovatele  (Týden 44)
Již více než rok platí novela veterinárního zákona, která umožňuje chovatelům provádět některé drobné zákroky. Až dosud však byla její ustanovení pouze na papíře a v reálném životě neměl nikdo legální možnost ji naplňovat. Provádění některých veterinárních zákonů totiž podmiňovalo školení, které je zakotveno ve vyhlášce.
Číst dál ...

Počet volných míst se snižuje  (Týden 43)
Již za deset dní (7. listopadu) se bude konat v hotelu Akademie Naháč tradiční konference pořádaná Svazem chovatelů prasat. Vzhledem k omezené kapacitě sálu upozorňujeme, že se případní zájemci musí registrovat prostřednictvím on-line formuláře http://www.schpcm.cz.... Bez toho nebude vstup na konferenci možný a počet volných míst se snižuje.
Číst dál ...

Evropa proti antibiotikům  (Týden 43)
Podle posledních odhadů je 73% z celkového objemu použitých antibiotik užito v zemědělství. To je zřejmě hlavní důvod, proč je chov hospodářských zvířat často obviňován, že způsobuje zvyšování rezistencí některých mikroorganismů.
Číst dál ...

Načti další zprávy