Ekonomika v chovu prasat

Většina informací o ekonomice je určená pouze členům Svazu a je přístupná pouze po přihlášení. Pokud jste členem a nemáte přihlašovací údaje, obraťte se na SCHP.
Vstup do členské sekce ...


Bezvětří na evropském trhu pokračuje  (Týden 23, rok 2024)
Evropský trh dál zůstává v naprostém klidu. Nejdůležitější ukazatel - německá cena - zůstala beze změny a dál tak platí 2,20 € za kilogram JUT za tepla. Stejně se chovají i všechny burzy. Cena napříč celou EU se prakticky nemění.
Číst dál ...

Selata pomalu zlevňují  (Týden 22, rok 2024)
Ani další týden nepřinesl žádnou změnu. Německá vyhlášena cena platná až do 5. června zůstává na úrovni 2,20 € za kilogram JUT. Praktický bez pohybu proto zůstávají i ceny v celém zbytku EU.
Číst dál ...

Víc než půlrok klidu  (Týden 21, rok 2024)
Už tři měsíce se na trhu EU s jatečnými prasaty nic podstatného neděje. Ceny jsou vysoké a stabilní. Navíc pokud pomineme krátkodobé snížení v lednu, dá se říci, že klid panuje už od poloviny října - tedy více než 7 měsíců.
Číst dál ...

Chov prasat čeká rozumný růst  (Týden 20, rok 2024)
Velmi rychlý pokles stavů prasat v celé EU je, jak se zdá, minulostí. Vysoké ceny spolu s návratem nákladů k rozumnějším cenám znamenají, že se chovatelé dostali do kladných ekonomických výsledků, zastavili snižování stavů a momentálně přemýšlí co dál.
Číst dál ...

Jaro ve znamení klidu  (Týden 20, rok 2024)
Ani další týden na trhu s jatečnými prasaty nepřinesl žádnou změnu. V Německy bylo znovu vyhlášeno 2,20 €/kg JUT za tepla a ani v Dánsku se cena nezměnila (12 DKK rep. 1,61 €/kg). Na některých trzích ve východní Evropě se však ale objevil mírný pokles. V Polsku cena klesla o 3 centy na 2,23 € a v Rumunsku dokonce o 5 centů na 1,66 € za kilogram živé hmotnosti.
Číst dál ...

Načti další zprávy