Ekonomika v chovu prasat

Většina informací o ekonomice je určená pouze členům Svazu a je přístupná pouze po přihlášení. Pokud jste členem a nemáte přihlašovací údaje, obraťte se na SCHP.
Vstup do členské sekce ...


Vyhlašovaná cena v Německu znovu klesla  (Týden 40, rok 2021)
Další vývoj německé vyhlášené ceny bohužel potvrdil negativní vývoj z minulého týdne. Základní cena klesla o další 4 centy na 1,20 €/kg JUT za tepla. Stejným směrem zamířily i ceny na burzách dalších zemí. V tomto okamžiku prakticky celá Evropa zlevňuje.
Číst dál ...

Podzimní rovnodennost přinesla konec zlevňování  (Týden 39, rok 2021)
Vyhlášená cena jatečných prasat v Německu se opět nezměnila. Zdá se, že zásluhu na uklidnění mělo i to, že některé německé maloobchodní řetězce zveřejnili informaci o tom, že budou nakupovat převážně maso z německých zvířat a že zachovají cenu z doby před pandemií COVID. Protože má Německo stále vůdčí roli byl stabilní zbytek evropského trhu. Výjimkou byly opět jen Španělsko a Itálie, kde cena dál klesala.
Číst dál ...

Dosáhly ceny dna?  (Týden 37, rok 2021)
Německá vyhlášená cena zůstala při středečním vyhlašování opět beze změny. K ní se tentokrát připojila i cena dánská. Němci budou tedy prodávat prasata znovu za 1,25 €/kg JUT za tepla a Dánové za 8,70 Dkk (1,17€). Stabilizace dvou nejdůležitějších cen by mohla znamenat, že se jatečná prasata dostala konečně ke konci poklesu. Stejný kurz nasadila v minulém týdnu většina burz a výjimkou zůstalo jen Španělsko a Itálie, kde prasata dál zlevňovala.
Číst dál ...

Čína výrazně snížila dovoz  (Týden 36, rok 2021)
Podle dat zveřejněných celním úřadem došlo letos v srpnu k poklesu dovozu vepřového masa do Číny o meziročně 9%. Na dovozu za prvních osm měsíců letošního roku se to sice zatím nepromítlo (+1,7%), ale to je dáno pouze velkou poptávkou v prvních měsících roku. Dá se předpokládat, že celkový dovoz bude klesat, protože jen ve srovnání s červencem importovala Čína o 100 tis. tun méně.
Číst dál ...

Další vývoj cen prasat je nejasný  (Týden 36, rok 2021)
Cena jatečných prasat se v Německu při středečním vyhlašování zastavila na 1,25 €/kg JUT za tepla. Prodloužil se tak stav z minulého týdne. O tom, jak neklidné obchodování momentálně je, svědčí i to, že byla cena zveřejněna mnohem později než obvykle. Pokud se týče zbytku EU, nabral v minulém týdnu očekávaný vývoj. Prakticky všechny země přebraly trend nastavený Německem o týden dříve a ceny proto všude klesaly. Po současné stabilizaci se snad zklidní obchodování i ve zbytku Evropy.
Číst dál ...

Načti další zprávy