Snažíte se vstoupit na stránku určenou výhradně členům SCHP. Prosím přihlašte se:
Uživatelské jméno:
Heslo:

 

Vepřovinky

  Jaká je pravda o produkci v Číně?  (Týden 23, rok 2021)
  Dohady o tom, do jaké míry se daří Číně zvyšovat svoji produkci, dál trvají. Některé informace mluví o tom, jak velké ztráty způsobila třetí vlna AMP v průběhu zimy, jiné naopak o rychle se zvyšující produkci. V případě Číny je obtížné odlišit od sebe státní propagandu od reality.
  Číst dál ...

  Světové ceny masa rychle rostou  (Týden 23, rok 2021)
  Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) sleduje celosvětové ceny potravin. V poslední zprávě informovala, že v průměru jsou momentálně nejvyšší od května 2014. Pro chovatele prasat je zajímavá ta část zprávy, která mluví o cenách masa. Ty sice rekordní nejsou, ale přesto v posledních osmi měsících rychle rostou a jsou o 10% vyšší než před rokem. Naši chovatelé prasat asi jen těžko uvěří, že jsou na nejvyšší úrovni od roku 2015 a jen 12% za absolutním rekordem z podzimu roku 2014.
  Číst dál ...

  Cena se pomalu šplhá vzhůru  (Týden 23, rok 2021)
  Cena jatečných prasat v Německu zůstává přinejmenším do středy beze změny. Dál se bude odvíjet od základu 1,57€/kg JUT za tepla. Naproti tomu Dánové cenu posunuli o 20 ore vzhůru (+3 centy). Poměrně překvapivě se zvýšení ceny v Německu v minulém týdnu nijak zásadně neprojevilo na burzách. Prasata zdražila jen v Holandsku a Španělsku. Ve všech ostatních zemích zůstala cena beze změn.
  Číst dál ...

  Cena roste spolu s teplotami  (Týden 22, rok 2021)
  Po týdenní přestávce se ve středu německá vyhlášená cena opět zvedla. Tentokrát to bylo o 3 centy. Hezké počasí, které se konečně dostavilo výrazně podporuje poptávku po vepřovém mase stejně jako pozvolna se rozbíhající fungování restaurací. Přestávka v růstu německé ceny v předchozím týdnu s sebou strhla většinu ostatních zemí a klid panoval i na burzách.
  Číst dál ...

  Čínští chovatelé si stěžují na pokles ceny  (Týden 21, rok 2021)
  Čína je pro Evropu v tomto okamžiku rozhodujícím odběratelem. Míří do ní 60% veškerých evropských vývozů. Jak ale vypadá vývoj na vnitřním čínském trhu? Obrovská snaha o náhradu stavů a produkce, která vypadla kvůli AMP, se projevuje i na cenách jatečných prasat.
  Číst dál ...

Číst Vepřovinky