Snažíte se vstoupit na stránku určenou výhradně členům SCHP. Prosím přihlašte se:
Uživatelské jméno:
Heslo:

 

Vepřovinky

  Jih zdražuje, Německo vyčkává  (Týden 29, rok 2022)
  Rozpolcenost evropského trhu, kterou sledujeme už několik týdnů, dál trvá. V minulém týdnu znovu ceny v Německu a zemích, které s ním sousedí (Nizozemí, Belgie), zůstávaly beze změn a obrázek se nezmění ani v příštím týdnu. Vyhlášená cena totiž zůstala na 1,85 €/kg JUT za tepla. Celá řada dalších zemí ale ceny zvyšuje. Týká se to především jihoevropských destinací, kde se projevuje efekt letní turistiky, ale také třeba Polska.
  Číst dál ...

  V části EU ceny rostou  (Týden 28, rok 2022)
  Ani v polovině července se situace na trhu s vepřovým masem nijak zásadně nezlepšila. Dál pokračuje rozdělění starého kontinentu na dvě části - vyhlášené ceny v Německu a Dánsku zůstávají beze změn a tomu se podřizují i burzy v Holandsku a Belgii. Naopak ve Španělsku, Francii, Itálii a Polsku ceny na burzách v předchozím týdnu rostly tak, jak se to děje již několik týdnů.
  Číst dál ...

  Podaří se chovatelům dosáhnout letos rentability?  (Týden 26, rok 2022)
  V poslední zprávě nizozemské Rabobank, která se velmi výrazně věnuje zemědělství, se objevují pro chovatele velmi pochmurné informace. Banka předpokládá, že je velmi nepravděpodobné, aby se chovatelé letos dostali do černých čísel.
  Číst dál ...

  Začátek prázdnin v mírně pozitivním tónu  (Týden 26, rok 2022)
  Pokrok z minulého týdne se (přinejmenším v Německu) zastavil. Až do středy bude dál platit cena 1,85 €/kg JUT za tepla. Mnohem pozitivnější vývoj ukazují burzy prasat po celém starém kontinentu. S výjimkou Dánska v minulém týdnu všude ceny rostly. Nejspokojenější mohou být chovatelé v Itálii, kde se cena zvýšila skoro o 5 centů, ale i v ostatních zemích se posun pohyboval okolo 2-3 centů.
  Číst dál ...

  Mírný optimismus na načátku léta  (Týden 25, rok 2022)
  Po sedmi týdnech se německá vyhlášená cena konečně pohnula. Pro chovatele prasat naštěstí tím správným směrem. Pro následující týden budou chovatelé v Německu dostávat 1,85 €/kg JUT za tepla. Ačkoli obvykle německá vyhlášená cena udává směr a ostatní v EU ji následují, tentokrát je to opačně. Už v minulém týdnu na většině evropských burz ceny rostly. Vývoj v Německu je tak jen reakcí na to.
  Číst dál ...

Číst Vepřovinky