Zastavme africký mor prasat

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) ve spolupráci s Odborem bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství připravil informační kampaň s názvem Zastavme africký mor prasat, která má přispět ke zvýšení povědomí o prevenci tohoto vysoce nakažlivého onemocnění.

Africký mor prasat představuje nebezpečné onemocnění pro domácí i divoká prasata, které se v České republice podařilo v roce 2019 úspěšně vymýtit. Avšak riziko opětovného zavlečení infekce vzhledem k výskytu nákazy v sousedních zemích, jako jsou Polsko, Německo a Slovensko, zůstává vysoké.

Zveme Vám na webinář zaměřený na představení této informační kampaně chovatelům a myslivcům, který se uskuteční v úterý 10. srpna 2021 od 9.00 hodin.

V rámci virtuálního setkání zazní příspěvky Státní veterinární správy, Ministerstva zemědělství a Svazu chovatelů prasat.

Prosíme zájemce o účast na tomto webináři, aby zaslali e-mail do úterý 3. srpna 2021 na adresu srbova@ewing.cz. Následně Vám bude zaslán odkaz na webinář a informace potřebné k přihlášení.

Zdroj: Ewing