Jihočeské tržiště trpí dětskými bolestmi

Na jaře letošního roku spustila jihočeská Agrární komora společně s hejtmanstvím projekt Jihočeské tržiště. Jeho cílem bylo umožnit menším výrobcům zapojit se do dodávek potravin pro státní organizace. Projekt se zatím rozbíhá jen pomalu. Chybí nabídka i poptávka.

Tradičně konzervativní zemědělci zatím nabízejí jen poměrně málo produktů a některé segmenty chybí úplně. Snaha, aby hospodáři škol mohli nakoupit vše pohodlně na jednom místě bez nutnosti využívat velkoobchod jako prostředníka, tak zatím vychází naprázdno. V systému se zatím objevují nabídky masa a mléčných výrobků, ale úplně chybí například zelenina.

K začátku listopadu se do společného projektu kraje a Agrární komory zapojilo zatím 51 producentů, většina z nich se registrovala v prvních týdnech po spuštění portálu. „Producenti ale postupně přibývají a v současnosti se spíše zvyšuje počet školních jídelen, které na tržišti nakupují." říká krajská mluvčí Hana Brožková. Měsíční obrat na tržišti je v tuto chvíli téměř milion korun.

Zdroj: iDnes.cz