Ekonomika v chovu prasat

Většina informací o ekonomice je určená pouze členům Svazu a je přístupná pouze po přihlášení. Pokud jste členem a nemáte přihlašovací údaje, obraťte se na SCHP.
Vstup do členské sekce ...


Ceny se odrazily ode dna  (Týden 22)
Německá vyhlášená cena zůstává v tomto týdnu na stejné úrovni, na jakou se dostala v tom minulém. Jatečná prasata se budou prodávat za 1,66 €/kg JUT za tepla, což potvrzuje uklidnění situace. Obrat z minulého týdne se projevil i na většině burz s jatečnými prasaty. Všeobecný pokles se zastavil a v části zemí cena poměrně výrazně roste (Belgie +6 centů, Nizozemí +7 centů). Ve většině ostatních se cena stabilizovala jen v Itálii a Dánsku se stále ještě snižuje.
Číst dál ...

Stopy COVIDU budou hluboké  (Týden 21)
Pozastavený mezinárodní obchod s vepřovým masem, několik podniků se zaměstnanci v karanténě a celá řada uzavřených jatek a zpracovatelských podniků v Evropě nejsou zdaleka jediným efektem, který bude mít koronavirová pandemie za následek.
Číst dál ...

Cena se odráží ode dna  (Týden 21)
Přesně podle odhadů analytiků se situace obrací. V minulém týdnu zřejmě ceny jatečných prasat v Německu našly své dno a rychlý pokles je vystřídán růstem. Pro příští týden tam bude platit cena 1,66 €/kg JUT za tepla, což je o šest centů více než v týdnu předcházejícím. Jedním z důvodů je zřejmě i to, že jatka a zpracovatelské podniky, které byly v Německu kvůli pandemii koronaviru mimo provoz, zahajují opět výrobu.
Číst dál ...

Pokles ceny se zastavil  (Týden 20)
Rychlý pokles cen jatečných prasat v Německu zřejmě skončil. Vyhlášená cena se zastavila na 1,60€/kg JUT za tepla. Od počátku března tak ztratila 42 centů. Celý evropský trh následoval vývoj v Německu a všude docházelo rychlému zlevňování. Nejhorší je situace v Itálii, Španělsku, Maďarsku a Pobaltí.
Číst dál ...

Rok 2020 stále ve znamení afrického moru prasat  (Týden 19)
Ačkoli momentálně ustoupil africký mor prasat a problémy s ním spojené do pozadí, bude i v roce 2020 zřejmě hlavním faktorem, který bude ovlivňovat obchod s vepřovým masem. A tak jako obvykle bude druhým hlavním hybatelem věcí Čína.
Číst dál ...

Načti další zprávy