Ekonomika v chovu prasat

Některá jatka u nás dál snižují cenu  (Týden 49)
Ačkoli situace v Evropě je velmi stabilní a cena se prakticky nikde nehýbe, v České republice se některá jatka rozhodla snížit vyhlášenou cenu.
Číst dál ...

Vstup do členské sekce ...

Stabilita konečně dorazila i k nám  (Týden 48)
Již více než měsíc se cena jatečných prasat v Německu nemění. Po rychlém poklesu na konci léta tak přišla do západní Evropy stabilita, která se k nám dostává teprve nyní.
Číst dál ...

Cena u nás pořád mírně klesá  (Týden 48)
Situace na trhu s jatečnými prasaty v celé Evropské unii by se dala charakterizovat slovy "nic nového". Německá vyhlášená cena se již popáté v řadě nezměnila a zůstává tak na 1,45€/kg JUT za tepla. Dlouhodobá stabilita tohoto nejdůležitějšího indikátoru vedla k uklidnění situace i ve zbytku Evropy. Jedinou zemí, kde došlo k poklesu, je tak Španělsko, a i v jeho případě se jednalo jen o pokles o jeden cent. Naopak nárůst o cent zaznamenala Itálie. Celkově však na evropském trhu panuje klid.
Číst dál ...

Po poklesu se trh uklidňuje  (Týden 45)
Po týdnu, kdy v Německu nebyla vyhlášena nová cena a byla jen prodloužena platnost té staré, byl netrpělivě očekáván další vývoj.
Číst dál ...

Příští rok nebude jednoduchý  (Týden 44)
Na základě výsledků sčítání prasat v EU z poloviny letošního roku se zdá, že produkce jatečných prasat bude, přinejmenším na začátku příštího roku, vyšší, než tomu bylo letos. V červnu bylo totiž hlášeno členskými zeměmi o 1,2% víc prasnic, než v roce předchozím. Rostoucí trend byl navíc zaznamenán i u zapuštěných prasniček (+2%). Od toho se odvíjejí odhady, které hovoří o nárůstu porážek v prvním pololetí o 1-1,5%. Zároveň s tím se snižuje odběr masa na čínský trh, takže situace bude poměrně komplikovaná.
Číst dál ...

Svátek ukončil pokles  (Týden 44)
Tento týden Německo nevyhlásilo novou cenu. Stalo se tak proto, že právě na středu vyšel svátek Všech svatých. Cena vyhlášená minulý týden tak zůstává v platnosti i pro ten příští. Přesto zůstávala celá Evropa ve znamení poklesu. Výjimkou bylo jen Holandsko a Itálie, kde se cena prakticky nezměnila.
Číst dál ...

Načti další zprávy