O Svazu

Jeho hlavním posláním je podpora podnikatelských aktivit jeho členů, jež se týkají chovu prasat. Zastupuje chovatele při jednáních se státními organizacemi, při tvorbě legislativy a podílí se na tvorbě celého podnikatelského prostředí.

Svaz je zároveň organizací pověřenou vedením plemenné knihy prasat. Součástí toho je metodické vedení šlechtitelského programu CzePig, selekce plemenných prasat a výpočet plemenných hodnot.

Je také garantem genového zdroje - plemene přeštické černostrakaté prase.


Výplata národních dotací by měla být dokončena do konce ledna  (Týden 3, rok 2021)
Předsednictvo Svazu chovatelů prasat projednávalo v úterý současnou katastrofální situaci v chovu prasat. Hlavní snahou bylo nalézt jakékoli možnosti pomoci celému sektoru. Svaz proto dál žádá ministerstvo o prosazování záchranného balíčku na půdě EU a hledání veškerých možností národních podpor.
Číst dál ...

Seminář k dotacím  (Týden 3, rok 2021)
V minulém týdnu zorganizoval Svaz chovatelů prasat webinář, který chovatelům odpověděl, jakým způsobem žádat o dotace ze staronového dotačního programu 8.F.d. Podle ohlasu se zdá, že so podařilo najít opravdu aktuální téma, protože se webináře zůčastnilo více než 100 registrovaných hostů.
Číst dál ...

Začátek roku ve znamení webinářů  (Týden 1, rok 2021)
Již v úterý pořádá Svaz chovatelů prasat webinář zaměřený na nový dotační titu 8.F.d. Tím ale nabídka vzdělávání ani zdaleka nekončí. Všechno zlé je k něčemu dobré a tak doba, která přinesla zákaz setkávání a celou řadu zrušených seminářů, zároveň nabízí možnost dozvědět se celou řadu novinek od světově renomovaných specialistů a zůstat přitom v teple vlastní kanceláře.
Číst dál ...

Jak na dotace? Odpoví vám webinář  (Týden 51, rok 2020)
Dotační titul 8.F.d. je zatím stále ještě horkou novinkou, kterou se všichni teprve učí využívat. Jak započítat náklady na činnosti vykonané vlastními zaměstnanci a u kterých činností je to možné? Jak by měli vypadat výkazy práce? Jak využít možnost žádat o zálohu na výplatu? Na tyto a celou řadu dalších otázek odpoví ti nejpovolanější - zaměstnanci MZe a SZIF na webináři, který pořádá Svaz chovatelů prasat.
Číst dál ...

Předsednictvo Svazu jednalo o aktuální situaci  (Týden 47, rok 2020)
Předsednictvo Svazu chovatelů prasat v minulém týdnu při videokonferenčním jednání diskutovalo o současné situaci a možnostech podpory chovu prasat. Vzhledem k tomu, že ceny jsou již od pololetí velmi nízké a dál dochází ke zhoršování situace, požádal Svaz ministra zemědělství o přípravu podpůrného systému podobného programu Agricovid, schváleného pro potravináře a o pokus prosadit na evropské úrovni podpůrné balíčky pro chovatele prasat. Možnou podporu by bylo i navýšení prostředků v 10. kole PRV.
Číst dál ...

Načti další zprávy