Konec léta ve znamení stability

Obchodování s jatečnými prasaty zůstává ve vyjetých kolejích. Nabídka prasat sice není nijak vysoká,ale zároveň domácí poptávka zůstává podprůměrná. Situaci zachraňuje velmi dobrý export. Cena proto zůstává beze změny (1,85€/kg JUT). V uplynulém týdnu převládala podobná nálada i na trzích, které před tím mírně rostly. Ceny v celé Unii se tak prakticky neměnily.

Stejně je na tom i náš trh. Už od poloviny června se cena drží po většinu času nad úrovní 45 Kč/kg JUT za studena. V minulém týdnu dodávali chovatelé na jatka prasata ve třídách SEU v průměru za 45,70 Kč/kg.
Průměrná cena od počátku roku se dostala o 24 haléřů nad hranici 40 Kč/kg. Ve srovnání s loňskem je to téměř o 5 Kč více a ve srovnání s dlouhodobým průměrem plus 1,60 Kč.

Žádná zásadní změna cen se neodehraje ani v příštím týdnu. Dál tak zůstávají poměrně striktně oddělená česká a moravská jatka. Na Moravě je cena o korunu vyšší (47 Kč/kg). S výjimkou Českého Těšína, který bude nabízet 46,50 Kč, nechávají všechna jatka ceny beze změn.

-JS-