Snažíte se vstoupit na stránku určenou výhradně členům SCHP. Prosím přihlašte se:
Uživatelské jméno:
Heslo:

 

Vepřovinky

  Mírný optimismus na načátku léta  (Týden 25, rok 2022)
  Po sedmi týdnech se německá vyhlášená cena konečně pohnula. Pro chovatele prasat naštěstí tím správným směrem. Pro následující týden budou chovatelé v Německu dostávat 1,85 €/kg JUT za tepla. Ačkoli obvykle německá vyhlášená cena udává směr a ostatní v EU ji následují, tentokrát je to opačně. Už v minulém týdnu na většině evropských burz ceny rostly. Vývoj v Německu je tak jen reakcí na to.
  Číst dál ...

  Ani počátek léta nepřináší žádnou změnu  (Týden 24, rok 2022)
  Vyhlášená cena jatečných prasat v Německu se znovu nepohnula. Zůstává dál na 1,80 €/kg JUT za tepla. Stejné je to i v Dánsku, kde cena stagnuje na 11,10 Dkk/kg (1,49 €). Na burzách prasat jsou dál patrné známky mírného oživení, které začaly před dvěma týdny a připojuje se k nim stále více zemí. V uplynulých sedmi dnech se zvedly ceny v Polsku (+7 centů), Itálii (+3,7 centu), Španělsku (+1,7 centu) a Nizozemí (+1 cent). Ve zbytku Evropy se ceny neměnily.
  Číst dál ...

  Evropa dál přešlapuje na místě  (Týden 23, rok 2022)
  Další týden se nese ve stále stejném duchu. Německá i dánská vyhlášená cena zůstávají beze změny. Stejný vývoj se odehrával v minulém týdnu i na burzách. Ceny se prakticky nikde neměnily. Jen v Belgii a Itálii se cena, tak jako v minulých týdnech, mírně zvedla (2 resp. 1 cent). Pozitivní je, že se k růstu připojilo Španělsko, kde prasata zdražila o 1,4 eurocenty.
  Číst dál ...

  Cena pomalu klesá  (Týden 22, rok 2022)
  Začátek června přinesl na trh s jatečnými prasaty mírně optimističtější pohled. Vyhlášená německá cena zůstává sice pro příštích sedm dní na 1,8 €/kg JUT za tepla a bez pohybu je i Dánsko, ale na burzách se v uplynulých dnech objevilo lehké oživení. Jeden cent si připsala jatečná prasata v Itálii, Belgii a Polsku. O přibližně půl centu potom vzrostla cena ve Španělsku.
  Číst dál ...

  V Evropě vládne klid  (Týden 21, rok 2022)
  Na celém evropském trhu zavládl klid. Vyhlášená cena v Německu dál zůstává na 1,80€/kg a v Dánsku 11,10 Dkk/kg (1,5 €). Beze změn byly i burzy s jatečnými prasaty v minulém týdnu. Odlišný vývoj zaznamenala znovu jen Itálie a Polsko, kde došlo k mírnému zlevnění.
  Číst dál ...

Číst Vepřovinky