Africký mor prasat

O Africkém moru není slyšet  (Týden 19, rok 2022)
Od začátku roku by se mohlo zdát, že africký mor prasat zmizel ze světa. Ostatní události ho překryly. To však v žádném případě neznamená, že by chovatelé mohli být v klidu. V Německu bylo jen od začátku dubna zachyceno 175 divočáků s AMP. Zamořená oblast se naštěstí nezvětšuje, ale je jasně patrné, že uvnitř nákaza dál probíhá.
Číst dál ...

Zdražující maso může přinést hrozbu  (Týden 18, rok 2022)
Vepřové maso, stejně jako řada dalších potravin, letí v posledních týdnech vzhůru. Dopady na rodinné rozpočty jsou nasnadě a někteří lidé se proto vracejí zpět k domácí produkci. Čuník v chlívku a zelenina nebo brambory na zahrádce jsou tak znovu stále běžnějším úkazem.
Číst dál ...

Vakcína proti africkému moru o krok blíž  (Týden 17, rok 2022)
Ačkoli se za současných okolností trochu pozapomnělo na hrozbu afrického moru prasat, je stále velmi aktuální. Podle odborníků by jedinou dlouhodobě fungující zbraní byla vakcinace. O její přípravu se snaží týmy po celém světě a podle některých informací byly poslední vlny AMP v Číně důsledkem používání narychlo vytvořených a nedostatečně odzkoušených vakcin.
Číst dál ...

Čína jede na plné obrátky  (Týden 16, rok 2022)
V průběhu loňského roku bylo v Číně vyrobeno téměř 53 milionů tun vepřového masa. To jen velmi těsně zaostává za dosud rekordním rokem 2017. Statistická data z prvního čtvrtletí však ukazují, že se produkce bude ještě dál zvedat. Za první tři měsíce letošního roku totiž prodali čínští chovatelé na jatka 196 milionů prasat, což proti stejnému období loňského roku znamená nárůst o 14%.
Číst dál ...

Evidencí proti moru  (Týden 8, rok 2022)
Již nékolik let platí povinnost, aby každé chované prase bylo v centrální evidenci - buď na trvalém, nebo dočasném hospodářství. Mnoha chovatelům se podobné opatření zdá být zbytečné a administrativně náročné. To druhé je bohužel pravda, ale zbytečné to rozhodně není.
Číst dál ...

Načti další zprávy