Dobré životní podmínky zvířat

Míří Německo k dani na welfare?  (Týden 12, rok 2021)
Německá spolková rada při svém posledním zasedání zaslala vládě požadavek, aby byla připravena finanční strategie pro transformaci zemědělství na ekologicky příznivější a přátelštější ke zvířatům. Ve své žádosti se opírá o závěry takzvané Borchertovy komise, která již před rokem představila návrhy na to, jak by se mohla změnit živočišná výroba a jakým způsobem by to mělo být financováno.
Číst dál ...

S oplocením může pomoci LEADER  (Týden 8, rok 2021)
Novela vyhlášky o ochraně zvířat proti týrání zdvihla vlnu vášní. Především ze strany některých menších chovů nebo chovů zařazených do systému ekologického zemědělství zaznívala ostrá kritika proti povinnosti mít hospodářství oplocená a v případě venkovního chovu zabránit možnosti kontaktu s divokými zvířaty dokonce dvojitým plotem. Je celkem pochopitelné, že nové povinnosti ukládané v době, kdy všichni chovatelé prasat prodělávají, se mohou setkat s nevstřícnou odezvou.
Číst dál ...

Prasnic v Německu ubývá  (Týden 8, rok 2021)
Od 9. února platí v Německu novela zákona o welfare zvířat. Je v ní stanoveno, že s přechodnou dobou osmi let budou chovatelé povinni zajistit prasnicím v období od odstavu do připuštění prostor 5 metrů čtverečních a bude zakázáno jejich ustájení v klecích. Ještě delší přechodné období je stanoveno pro povinnost používat porodní klece nejvíce 5 dní po porodu. V tomto případě začne povinnost platit od února 2036.
Číst dál ...

Zákaz oxidů zinku přitáhl posluchače   (Týden 4, rok 2021)
Ve středu 27. ledna se odehrál další webinář organizovaný Svazem chovatelů prasat ve spolupráci se společností Elanco. Jeho hlavním tématem se stal chov prasat po zákazu užívání oxidu zinečnatého. Přednášku mezinárodně uznávaného poradce Enrica Marca ze španělska sledovalo on-line téměř 70 posluchačů.
Číst dál ...

V Německu povolí porážky i v neděli a ve svátek  (Týden 42, rok 2020)
Porážky u našich západních sousedů stále trpí výpadky způsobenými šířením COVID 19 na jatkách. Poslední obětí jsou jatka ve Wiedmarku, která patří do skupiny Tönnies. V průběhu týdne byla ukončena porážka na těchto jatkách a po několika dnech i bourání masa a nové otevření jatek se předpokládá až 3. listopadu.
Číst dál ...

Načti další zprávy