O maso "nemaso" u nás není zájem  (Týden 41, rok 2021)
Po celém světě zařazují potravinářské společnosti do svého repertoáru stále více rostlinných alternativ k masným výrobkům. U nás je naštěstí trend stále masu příznivě nakloněn. Jediným významnějším pokusem proniknout do tohoto segmentu trhu je výroba alternativních burgerů a mletého masa, kterou před rokem spustila společnost Uzeniny Příbram. Produkce byla prodávána v Penny Marketu. Své zákazníky však nenašla a program byl ukončen.
Číst dál ...

Nevládní organizace jsou proti plánům komise  (Týden 41, rok 2021)
České zemědělské organizace vyzvaly europoslance, aby odmítli části ekologické strategie nazvané Od vidlí po vidličku (Farm to fork strategy). Obávají se zdražení a snížení produkce potravin. Pod dopis europoslancům se podepsali představitelé Agrární komory ČR, Zemědělského svazu ČR, Potravinářské komory ČR a Iniciativy zemědělských a potravinářských podniků a Slovenské poľnohospodárské a potravinárské komory. Hlasovat o strategii by měl Europarlament zhruba za týden.
Číst dál ...

Europarlament ukázal zdravý rozum  (Týden 40, rok 2021)
Ačkoli to drtivá většina zemědělců vůbec netušila, ocitl se chov hospodářských zvířat v minulém týdnu ve velkém ohrožení. Němečtí Zelení navrhli v Evropském parlamentu, aby byla některá antibiotika vyhrazena jen pro užívání v humánní medicíně a pro veterinární účely byla naprosto zakázána.
Číst dál ...

Polské maso šokovalo veřejnost   (Týden 40, rok 2021)
Médii otřásla zpráva o tom, že Lidl musí stáhnout z prodeje 17 tun mletého masa dovezeného z Polska, kvůli 60 krát překročenému limitu reziduí antibiotik. Svaz chovatelů prasat neustále informuje veřejnost o bezpečnosti českého vepřového. Zákazníci však stále slyší zejména na cenu produktu a upřednostňují ji před kvalitou.
Číst dál ...

Příběh španělského úspěchu  (Týden 37, rok 2021)
V roce 1989 se poráželo ve Španělsku 29 milionů prasat ročně. Loni už dosáhla produkce 56 milionů kusů. Za 32 let se výroba takřka zdvojnásobila. Co je tajemstvím takového úspěchu?
Číst dál ...

Načti další zprávy