Zastavme africký mor prasat  (Týden 29, rok 2021)
Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) ve spolupráci s Odborem bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství připravil informační kampaň s názvem Zastavme africký mor prasat, která má přispět ke zvýšení povědomí o prevenci tohoto vysoce nakažlivého onemocnění.
Číst dál ...

Obchodujte s Grain Terminal  (Týden 29, rok 2021)
Doba žní je pro zemědělce vždy obdobím napětí. Dobře prodat svoji produkci, nebo naopak výhodně nakoupit potřebné krmení, je základem úspěchu. Obvykle velmi nepřehledný trh se snaží zpřehlednit Grain Terminal, který by měl fungovat jako most mezi prodávajícím a kupujícím. Ať už chcete nakupovat nebo prodávat, prohlédněte si jeho fungování v krátkém videu a rovnou se registrujte na webových stránkách: http://www.schpcm.cz....
Číst dál ...

... ale i od politiků  (Týden 26, rok 2021)
Evropskou iniciativu "Konec doby klecové", kterou napříč Evropou podepsal necelý jeden a půl milion lidí, projednal před dvěma týdny parlament a nyní se k závěrům přidala i komise. Připojuje se k záměru zakázat v budoucnosti klecový chov hospodářských zvířat. Podle slov komisařky pro zdraví a bezpečnost potravin Stelly Kyriakides je: "cíl krystalicky jasný - chov hospodářských zvířat bez klecí. Nacházíme se však teprve na začátku cesty".
Číst dál ...

Tlak na welfare přichází od obchodníků  (Týden 26, rok 2021)
Dva řetězce (Aldi Sud a Aldi Nord), které v Německu stojí za prodejem přibližně čtvrtiny výsekového masa, se rozhodly, že od roku 2030 výrazně zvýší standardy welfare u zvířat, jejichž maso prodávají.
Číst dál ...

Webináře minulé i budoucí  (Týden 25, rok 2021)
V dotačním titulu 8.F.d. je letos jedna horká novinka: v některých oblastech je možno uplatnit i náklady na mzdy vlastních zaměstnanců. Na portálu farmáře se kvůli tomu objevili nové formuláře, které umožňují zadávání právě těchto nákladů. Na žádost Svazu uspořádal SZIF on-line školení o tom, jak by měly být správně vyplňovány. Ti, kdo neměli možnost se webináře účastnit a přesto by rádi informace získali, mohou celý webinář shlédnout na webové adrese: http://www.schpcm.cz....
Číst dál ...

Načti další zprávy