Obilí si hledá nové cesty  (Týden 20, rok 2022)
Vývoz obilí z Ukrajiny je, díky blokádě černomořských přístavů, prakticky nemožný. Tento problém zasahuje celý svět a ceny obilovin rostou skoro až do nebe. Obzvlášť postižené mohou být chudší země mimo EU, které jsou na dovozu závislé. Problém to však představuje i pro některé země jižní Evropy, které si na dovoz ukrajinského obilí zvykli. Za normální situace totiž vyvážela Ukrajina 4-5 milionů tun.
Číst dál ...

Na návštěvu do Španělska  (Týden 20, rok 2022)
V posledních měsících si chovatelé zvykli, že jedním z určujících vlivů pro další vývoj chovu prasat je Španělsko - země s velkými exportními ambicemi. Je však tisíce kilometrů vzdálené a tak trochu tajemné.
Číst dál ...

On-line školení pro provádění veterinárních zákroků pokračují  (Týden 18, rok 2022)
Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně připravila další kolo školení, po jehož absolvování může chovatel sám provádět některé veterinární zákroky. Konkrétně se to týká kastrace selat do 7 dní věku, krácení ocásků, snižování zubů sajících selat a úpravu paznehtů. Bez tohoto odborného školení může všechny výše uvedené úkony provádět pouze veterinář nebo veterinární technik.
Číst dál ...

Zdražující maso může přinést hrozbu  (Týden 18, rok 2022)
Vepřové maso, stejně jako řada dalších potravin, letí v posledních týdnech vzhůru. Dopady na rodinné rozpočty jsou nasnadě a někteří lidé se proto vracejí zpět k domácí produkci. Čuník v chlívku a zelenina nebo brambory na zahrádce jsou tak znovu stále běžnějším úkazem.
Číst dál ...

Pracovní setkání chovatelů a veterinářů  (Týden 17, rok 2022)
Tlak na snižování dávek antibiotik spolu se zákazem užívání oxidu zinečnatého přidávají vrásky na čelo mnoha chovatelům i veterinářům. Právě na tato témata bude zaměřeno pracovní setkání chovatelů a veterinářů, které organizuje společnost Cymedica.
Číst dál ...

Načti další zprávy