Vepřové maso je naprosto bezpečné  (Týden 14, rok 2021)
Státní veterinární správa ve spolupráci s Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv (ÚSKVBL) provedla v loňském roce, v rámci každoročního monitoringu cizorodých látek v potravinovém řetězci, bezmála 93 000 vyšetření. Sledován byl především obsah reziduí a kontaminantů. Výsledky jsou velmi dobré. Podíl nevyhovujících nálezů byl jen 0,05 %.
Číst dál ...

Seminář k AMP se blíží  (Týden 14, rok 2021)
Již za necelé dva týdny (20. 4.) pořádá Svaz chovatelů prasat webinář k africkému moru prasat. Vzhledem ke komplikované situaci v okolních zemích a nebezpečí průniku viru k nám je třeba, aby všechny chovy maximálně dbaly na biologickou bezpečnost chovu. Jedna z hlavních přednášek se proto bude věnovat právě biosecurity, která je v boji s AMP jedinou možnou zbraní.
Číst dál ...

PRRS ve Spojených státech zdivočel  (Týden 14, rok 2021)
O tom, že PRRS je jedním z onemocnění, které mají na celosvětový chov prasat největší ekonomický dopad už dnes asi nikdo nepochybuje a s jeho symptomy se (ke své škodě) setkal zřejmě každý chovatel prasat. Pomocí vakcinace a ozdravování se ale daří problémy s PRRS výrazně redukovat.
Číst dál ...

Komise bude jednat o zpracované živočišné bílkovině  (Týden 13, rok 2021)
Od rozšíření BSE v roce 2001 platí v celé EU zákaz používání masokostních mouček (nově zpracované živočišné bílkoviny, ZŽB). Od roku 2016 však nebyl v celé Unii zaznamenán ani jeden případ tohoto onemocnění a je proto čas změnit přístup k prevenci. Navíc je ve strategii Farm-to-Fork zdůrazněno lepší využívání bílkovinných krmiv produkovaných v EU.
Číst dál ...

Prasata v dalším kole PRV zřejmě nebudou  (Týden 12, rok 2021)
V tomto týdnu zasedal monitorovací výbor Programu rozvoje venkova, který projednával pravidla a preferenční kritéria pro 12. kolo PRV, které by se mělo otevírat v červnu letošního roku. I přes snahu Agrární komory a Svazu chovatelů prasat se s největší pravděpodobností chov prasat nedostane mezi podporované sektory.
Číst dál ...

Načti další zprávy