Poslanci schválili zákon o povinném podílu českých potravin  (Týden 3, rok 2021)
Ve středu prošla dolní komorou parlamentu novela zákona o potravinách, která řeší problém dvojí kvality potravin a zároveň stanovuje u některých potravin povinný podíl těch tuzemských. Od roku 2022 by mělo podle novely být ve větších prodejnách 55 procent vybraných potravin z české produkce, následně by poměr rostl o tři procentní body ročně. V roce 2028 by tak činil minimálně 73 procent.
Číst dál ...

Obilí na burzách raketově zdražilo  (Týden 3, rok 2021)
Po tom, co Americké federální ministerstvo zemědělství (USDA) zveřejnilo pravidelnou zprávu o světové produkci zemědělských komodit, zdražily prudce obiloviny na hlavních světových burzách.
Číst dál ...

Biologická ochrana proti mouchám v chovech prasat  (Týden 1, rok 2021)
Firma BIOCONT LABORATORY spol. s r. o. pořádá 21. 1. 2021 v době 13:00 – 14:00h webinář na téma Biologická ochrana proti mouchám v chovech prasat.
Číst dál ...

Začátek roku ve znamení webinářů  (Týden 1, rok 2021)
Již v úterý pořádá Svaz chovatelů prasat webinář zaměřený na nový dotační titu 8.F.d. Tím ale nabídka vzdělávání ani zdaleka nekončí. Všechno zlé je k něčemu dobré a tak doba, která přinesla zákaz setkávání a celou řadu zrušených seminářů, zároveň nabízí možnost dozvědět se celou řadu novinek od světově renomovaných specialistů a zůstat přitom v teple vlastní kanceláře.
Číst dál ...

Co přinese rok 2021?  (Týden 1, rok 2021)
Rok, který je za námi, je možné bez nadsázky přirovnat k jízdě na tobogánu. Z pohledu chovatelů prasat začal pohádkově. Cena v lednu byla nejvyšší v historii a zdálo se, že africký mor prasat v Asii bude znamenat bohaté žně přinejmenším pro nejbližší roky. Koronavirová pandemie a průnik AMP do Německa však situaci naprosto obrátily a ve druhé polovině roku naopak chovatelé prasat čelili jedné z historicky nejnižších cen. Člověk má sklon posuzovat vše podle konce a proto chovatelé prasat mluví o roku 2020 jako o katastrofě. Při objektivním ohlédnutí však šlo o rok, který se zařadil kamsi do šedivého průměru. Cena ve třídách SEU byla za celý rok 40,51 Kč/kg JUT za studena. To znamená, že z posledních 10 let jich bylo pět horších a pět lepších.
Číst dál ...

Načti další zprávy