Prasata v zemích hlavních producentů ubývají  (Týden 27, rok 2021)
Poslední rok je pro všechny evropské chovatele (snad s výjimkou těch ze Španělska) ve znamení obrovských problémů a to si začíná vybírat svoji daň. Celkem je v německých chovech registrováno 26 milionů prasat. To je nejnižší počet od roku 2001. V posledních měsících se navíc snižování stavů zrychluje. Jen v posledním půl roce se snížily počty prasat ve výkrmu i počty zvířat celkem o více než 5%.
Číst dál ...

Jaká je pravda o produkci v Číně?  (Týden 23, rok 2021)
Dohady o tom, do jaké míry se daří Číně zvyšovat svoji produkci, dál trvají. Některé informace mluví o tom, jak velké ztráty způsobila třetí vlna AMP v průběhu zimy, jiné naopak o rychle se zvyšující produkci. V případě Číny je obtížné odlišit od sebe státní propagandu od reality.
Číst dál ...

Stavy zase mírně klesly  (Týden 21, rok 2021)
Téměř rok nízkých cen si vybírá svoji daň v podobě poklesu stavů prasat. Český statistický úřad informoval o tom, že k 1.4. bylo v České republice evidováno 1 518 tisíc prasat celkem a 90,5 tisíce prasnic. Ve srovnání s počátkem roku to znamená pokles téměř o 30 tisíc prasat (1,8%) a 2 tisíce prasnic (-2%).
Číst dál ...

Rychlý pokles stavů v Polsku   (Týden 20, rok 2021)
Podle posledního sčítání stavů došlo v posledních měsících v Polsku k jejich obrovskému propadu. Oproti sčítání na konci roku 2020 klesl počet prasat o 9,4 %. Celkové stavy prasat tak jsou na úrovni 10,2 mil. kusů. To je nejnižší stav za posledních sedmdesát let.
Číst dál ...

Pozitivní zpráva o výrobě v prvním čtvrtletí  (Týden 20, rok 2021)
Přinejmenším z hlediska objemu výroby bylo první čtvrtletí letošního roku pozitivní. Podle zprávy, kterou zveřejnilo ČSÚ, se výroba masa zvýšila o 2,2 %. Největší zisk zaznamenala produkce u drůbežího, kde šlo o 4,4 procenta, a po něm následovalo vepřové s nárůstem o 2,3 procenta.
Číst dál ...

Načti další zprávy