Porážky v Dánsku jako na hopupačce  (Týden 38, rok 2022)
Přede dvěma lety se musela jatka v Dánsku vypořádat s obrovským nárůstem porážek. Bylo to způsobeno záchytem AMP v Německu a v důsledku toho vyblokování německých jatek z mezinárodního obchodu. Mnoho dánských chovatelů, kteří z důvodu lepší ceny vyváželi živá prasata do Německa, se vrátila na jatka Danish Crown. Jatka proto musela výrazně zvýšit kapacitu a najmout nové zaměstnance.
Číst dál ...

Druhé pololetí v mírně lepším světle  (Týden 35, rok 2022)
Ve druhém pololetí roku 2022 by se chovatelům prasat mělo dýchat o něco lépe, než dosud - přinejmenším to předpokládá analýza Rabobank. Hlavními silami, které by k tomu měly přispět, je určitá úleva v cenách obilovin a energií a zároveň oživení poptávky.
Číst dál ...

Porážky v EU klesají  (Týden 28, rok 2022)
Statistiky, sumarizující porážky prasat v celé EU v prvních čtyřech měsících letošního roku, ukazují pokles produkce masa. V porovnání s prvními čtyřmi měsíci roku 2021 bylo poraženo o 3,5 milionu prasat méně (80 mil. kusů). Produkce masa se snížila o 5% (400 tis. tun).
Číst dál ...

Německo hlásí nejnižší stavy prasat od roku 1990  (Týden 26, rok 2022)
Krize si vybírá svoji daň i v dalších zemích EU. Jeden z tradičně největších chovatelů prasat v EU a ještě nedávno největší exportér masa hlásí rekordní pokles stavů prasat. Podle předběžných květnových čísel zveřejněných statistickým úřadem se stav prasat, ve srovnání s koncem roku 2021, snížil téměř o 1,5 milionu kusů (6,2%). Stejným tempem klesaly i stavy prasnic - těch ubylo ubylo 98 tisíc.
Číst dál ...

Stavy prasat znovu klesly  (Týden 21, rok 2022)
Sčítání stavů hospodářských zvířat znovu poukázalo na katastrofální stav tuzemského chovu prasat. Podle šetření ČSÚ k 1. dubnu bylo v ČR chováno jen necelých 81 tisíc kusů. To je skoro přesně o 10 tisíc méně, než před rokem (-11%). Velký pokles zaznamenaly i stavy prasniček, kde ubylo 7% zvířat (2650 kusů).
Číst dál ...

Načti další zprávy